Kategorie
Domy Drewniane

Nowość w Lindab: stylowy, bezramkowy anemostat gipsowy

Wentylacja idealnie wkomponowana w ścianę czy w sufit podwieszany, nie zaburzająca projektu architektonicznego, a przy tym łatwa w montażu i niezwykle wydajna? To marzenie wielu architektów, projektantów i właścicieli domów właśnie się spełni. Przedstawiamy bezramkowy, gipsowy anemostat nawiewno-wywiewny marki Ergovent.

2024-02-01_gipsowe_anemostaty_06 2024-02-01_gipsowe_anemostaty_07

Anemostat występuje w dwóch kształtach – okrągłym (RONDO) i kwadratowym (KVADRO). Pasuje do wszystkich systemów kanałów powietrznych o standardowych średnicach przyłączy: 100, 125 i 160 mm dla RONDO oraz 100 i 125 mm dla KVADRO. Można go montować do kanałów metalowych, przyłączy elastycznych, a nawet plastikowych. Należy jedynie stosować się do zaleceń montażowych dla każdego z powyższych rodzajów przyłączy.

Obejrzyj film i poznaj zalety anemostatu Ergovent:

Nowoczesny i prawie niewidoczny element sufitowy

Anemostat nawiewno-wywiewny wykonany jest z gipsu. Montując go w suficie z płyt gipsowo-kartonowych uzyskujemy idealnie gładką powierzchnię, bez łączeń. Widoczny pozostaje tylko minimalistyczny otwór w kształcie pierścienia, służący do przepływu powietrza. Jego panel frontowy jest łatwy w demontażu dzięki magnetycznym uchwytom. Anemostat wraz z sufitem można pomalować farbą w tym samym kolorze. Dużą zaletą tego rozwiązania jest również kwestia ewentualnych remontów, podczas których wystarczy nałożyć na anemostat nową warstwę farby, aby znowu wyglądał jak nowy. W przeciwieństwie do klasycznych anemostatów, nie trzeba wymieniać frontu, który z biegiem lat mógł np. zmienić kolor.

2024-02-01_gipsowe_anemostaty_01

Czym jeszcze wyróżnia się anemostat marki Ergovent?

Montowany na niezawodne uchwyty magnetyczne
Maskownica anemostatu jest bezpiecznie utrzymywana na miejscu przez uchwyty magnetyczne, przylegające całą powierzchnią do stalowego pierścienia umieszczonego w nasadce.

Wygodny system mocowania płyt gipsowo-kartonowych

Boczne łączniki można łatwo dostosować do różnych rodzajów płyt gipsowo-kartonowych: pojedynczych, podwójnych lub o niestandardowej szerokości. Ich mocowanie do płyty można wykonać w prosty i szybki sposób za pomocą wkrętów samogwintujących.

Specjalna krawędź do aplikacji szpachli

W anemostacie przewidziano specjalne miejsce do zaaplikowania masy szpachlowej, co znacznie ułatwia estetyczne i dokładne wykończenie sufitu lub ściany, w których jest zamontowane urządzenie.

Regulacja przepływu powietrza

Wewnątrz anemostatu, pod maskownicą, znajdują się przepustnice poliuretanowe, które służą do regulacji przepływu powietrza.

Uszczelka antywibracyjna między ramą a łącznikiem

Zapewnia cichą i bezpieczną pracę urządzenia, gwarantując komfort osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Aerodynamiczny, wypukły kształt zmniejsza wiry powietrza

Standardowe anemostaty kierują strumień powietrza w stronę sufitu, co powoduje gromadzenie się zanieczyszczeń wokół nawiewnika. Natomiast nawiewnik Ergovent kieruje strumień powietrza bezpośrednio w dół zapobiegając gromadzeniu się zanieczyszczeń, ponieważ powietrze nie styka się z sufitem.

2024-02-01_gipsowe_anemostaty_03

2024-02-01_gipsowe_anemostaty_04 2024-02-01_gipsowe_anemostaty_05 2024-02-01_gipsowe_anemostaty_02

 

W samym 2023 roku anemostat Ergovent zwyciężył w trzech znaczących, międzynarodowych konkursach: Design Plus 2023 award powered by ISH, German Innovation 2023 Winner Award oraz Red Dot in the category “Heating and Air Conditioning Technology”.

Więcej informacji: https://www.lindab-polska.pl/pl/produkty/wentylacja/nawiewniki-anemostaty-i-dysze/nawiewniki-sufitowe/bezramkowe-anemostaty-gipsowe.html

Współpraca reklamowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *